ZDRAVÍ

29.04.2016

Být zdravý - nejčastěji používáme tento výraz v souvislosti s naším fyzickým tělem. Nicméně někdy slovo zdravý používáme i ve spojení s rozumem (zdravý rozum), s duchem (zdravý duch), s názorem (zdravý názor) atd. Já tedy slovo "zdravý" vnímám jako něco, co je "správně nastaveno". Kdybych se ponořila do úvahy o tom, kdo nám tady co nastavuje, zřejmě bych mohla psát velmi dlouho.

Tak rovnou zastavím ten proud myšlenek a napíšu, co si myslím, že je prostě a skutečně zdravé. Je to příroda kolem nás. To bez čeho bychom nikdy nepřežili, protože jsme toho součástí. Myslím, že snad ani nikdo z lidí nemůže pochybovat o tom, že by příroda - tedy ten dokonalý systém - by mohl být nezdravý (jedině snad naším lidským přičiněním).

Každý, kdo tráví venku hodně času, kdo dokáže vidět to zdraví v lese, u rybníka, na louce nebo na skalách, to cítí. Cítí tu sílu a vitalitu slunce, lehkost a rychlost vzduchu, něhu a čistotu vody a pevnost a oporu země. Cítí, že bez zeleně se nedá žít. Cítí, že nám Země dává vlastně vše, co skutečně potřebujeme. A teď, když je jaro v rozpuku, to je krásně i vidět. Všechny živiny země přechází do rostlin a stromů. Zvířata se nechají vést a čerpají všechnu tuto zdravou sílu, aby plodili mláďata.

A zamysleli jsme se, co v poslední době děláme my lidi? Vesměs jsme zalezlí mezi čtyřmi stěnami a krásu země nevidíme, zdraví a sílu z ní neumíme čerpat. Doba nás víc a víc časově pracovně vytěžuje a většina z nás "nemá čas" ani na procházku. Nezdá se vám to NEZDRAVÉ??

No, myslím, že je nejvyšší čas vyjít ven ze "zlatých klecí", roztáhnout křídla a nechat se nést čerstvým vzduchem, prohřát se sluncem, napít se čisté vody a přistát tak nohama na zemi. Na skutečné zemi, která nás může uzdravit, když si to dovolíme.

Malý typ:

Když se vám nepodaří letět jako pták, zkuste být chvíli jako strom. Venku, s kořeny v zemi (tedy v místě, kam patřím) čerpat stabilitu a živiny a hlavou jako s korunou v nebi (vědět kam směřuji). Svým tělem, tak jako kmenem teče míza, si nechte protékat zdraví.Stoupnout si takto k lípě - našemu národnímu stromu... hmmm, myslím, že kořeny se ještě prohloubí...

Nádherné jarní dny

Za redakci Českého Anděla
Lenka Vágnerová

K vizuálnímu členění textu slouží obrázkové sekce

Kromě nadpisů vám s členěním textu na správných místech pomohou i obrázkové sekce. Jednotlivé odstavce vašeho článku oddělte obrázky, které vhodně doplní obsah.

And you can also use blockquote formatting to cite some wise words.

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni.

Český Anděl aneb Jedeme to po česku 
Provozovatel webu: Lenka a Roman Vágnerovi
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!