BLOG 

Jedeme to po česku

Jsme rádi, že i letos jsme mohli na festivalu Brno v pohybu 2018 symbolicky předat „Cenu fair play Českého Anděla" tomu sportovci či klubu, jehož čin v průběhu roku 2017 vynikal nad jinými lidskostí, čestností a respektem. Čin, který je inspirací a vzorem pro ostatní, zvláště pro ty nejmenší.

Jak vnímáme, když se řekne "dáma" dnes? Jak dáma doplňuje gentlemana? Nad těmito otázkami jsme si povídaly s paní Ladislavou Paterko, která jednoduchým a srozumitelným způsobem přibližuje lidem tradice našeho národa.

Jak by měl v dnešní uspěchané době, době, kdy se mluví o vytrácení tradičních hodnot, vypadat pravý český džentlmen? Jaké by měl reprezentovat hodnoty, aby byl inspirací a autoritou pro české kluky i holky a oporou pro ženy a dámy? To zjistíte v rozhovoru s předsedou spolku Cesta Česka panem RNDr. Jindřichem Chmelařem, Ph.D. .

Záměrem Poutě Českého Anděla je umožnit poutníkům pochopit a procítit význam slov české národní hymny: "...země česká, domov můj." Toto uvědomění je pro naši budoucnost stejně důležité jako uvědomění si, kdo je můj bližní, protože domov neznamená jen určité místo, ale i lidi a další živé tvory, kteří tu se mnou žijí, a se kterými svůj domov sdílím....

Spolek Cesta Česka s podporou iniciativy Český Anděl slavnostně zasadil na úpatí hory Blaník historicky první Lípu Českého Anděla. Stalo se tak v den svátku Svatého Václava, patrona České země, 28. září 2016. Organizátoři zasadili Lípu velkolistou, nejen jako symbol české státnosti, ale i jako symbol míru, soudržnosti a vzájemnosti a to právě na...

Český Anděl aneb Jedeme to po česku 
Provozovatel webu: Lenka a Roman Vágnerovi
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!