HARMONIE

16.10.2016
Všichni hledáme harmonii. Hledáme harmonii ve všem, co vidíme, co cítíme... Je to to, kam chceme většinou dojít. Přemýšleli jste někdy však nad tím, co vlastně harmonie je? Dle mého je to správný poměr "vyladění".

V hudbě je to pro mě souzvuk tónů, které k sobě patří, libě pro mě zní, příjemně nastupují jeden za druhým a vytvoří pro mě harmonickou melodii.

Ve vztahu je pro mě harmonie vzájemné doplňování se, dání si dostatečného prostoru a pochopení, proložené vzájemnou úctou a láskou.

V přírodě je harmonie jakýmsi daným způsobem nastavená. Kde jinde než právě v přírodě můžete harmonii vidět? Jen se podívejte na samotný podzim. Kamkoliv na přírodu vám oko spočine, je to harmonie barev času a prostoru.

Harmonii postrádáme však především u sebe samých. Harmonie znamená "vyladit" se na sebe tak, abych se dokázal vnímat uvnitř, to by mělo ladit s tím, jak se chovám navenek, což mi umožní "znít" prostorem a časem (jinými slovy jsem souladu také se svým okolím). Harmonie je prostě velmi vrstvený stav, kdy jednotlivé naše osobnostní roviny se musí dostat do rovnováhy (do svého středu). 

Zvládnutím tohoto je nám zřejmě poté umožněno ty jednotlivé středy propojit a tak nakonec může nastat harmonie.Je zřejmě všem jasné, že aby se nám toto povedlo, je to poznávání se, krok za krokem.. myšlenka za myšlenkou. Potom se to v jednom okamžiku prolne.... a máme vyhráno!:-) 

Důsledná práce ze sebou, správný čas a pak může vznikne harmonický prostor (ten náš), který je nám odměnou za naši vytrvalost. Až na Vás přijde splín, že věci nejdou, vytrvejte. Běžte a vyhledávejte harmonii v přírodě. Inspirujme se naší krásnou zemí. Harmonie v ní zní a my bychom se měli právě na ni vyladit.

Krásný barevný podzim všem.

Za redakci Českého Anděla
Lenka Vágnerová


Český Anděl aneb Jedeme to po česku 
Provozovatel webu: Lenka a Roman Vágnerovi
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!