Předání Ceny fair play Českého Anděla na festivalu Brno v pohybu 2016

27.05.2016
Na festivalu brněnského sportu a zdraví Brno v pohybu 2016 se poprvé předávala „Cena fair play Českého Anděla“. Symbol Českého Anděla na festivalu reprezentoval myšlenky chování fair play a inspiroval děti, které se rozhodnou pro sportovní cestu, aby vždy bojovali čestně a podle pravidel, a aby se jim férové sportovní chování stalo vlastní i v každodenních životních situacích.Tisková zpráva:

Ohlédnutí za festivalem
Brno v pohybu 2016

V sobotu 21. května 2016 se na stadionu na Kounicově ulici konal již třetí ročník festivalu brněnského sportu a zdravého životního stylu Brno v pohybu.

Brány stadionu se otevřely ve 13 hodin, kdy na návštěvníky čekalo přes dvacet různých stanovišť, kde bylo možné si na vlastní kůži vyzkoušet, na vlastní ruce ohmatat, nebo na vlastní chodidla ošlapat nejrůznější sportovní aktivity.

Sokol představil nejen své olympijské disciplíny

Sokol Brno I, který festival hostil na svém stadionu, prezentoval své olympijské disciplíny - sportovní gymnastiku a šerm. Děti i dospělí si tak mohli za asistence nejlepšího českého šermíře Alexandra Choupenitche vyzkoušet své šermířské dovednosti s tréninkovými flerety, nebo pod dohledem zkušených gymnastů prověřit svou obratnost. Nechyběly ani další disciplíny jako stolní tenis, horolezecká stěna, volejbal a florbal.

Atletické závody, baseballový odpal, nebo je libo něco s hokejkou?

Atletiku zastupoval klub AC Track and Field, který pro návštěvníky připravil závod na 60 metrů, hod a skok do dálky. Těžkou atletiku reprezentoval nejstarší brněnský sportovní klub TAK Hellas, kde bylo možné zkusit si zápas.

Baseball reprezentovaly dva týmy - Draci Brno a Hroši Brno. Pro zájemce o tento sport byl připraven stan pro trénink odpalu s měřením rychlosti.

Stejně tak i hokejbal měl na festivalu dva zástupce - HBK Bulldogs Brno a MAC Eagles Brno. Na vlastní kůži tak mohli návštěvníci okusit, jak odlišný je hokejbal od florbalu nebo klasického hokeje.

Koordinaci nohou prověřil fotbal a tanec

FC Zbrojovka Brno se postarala o to, aby ani nohy návštěvníků zbytečně nezahálely. Kop na bránu a slalom prověřily, jak jsou na tom návštěvníci s koordinací dolních končetin.

Po základním protažení mohli návštěvníci pokročit ke komplexnějšímu využití nohou a to u tanečního klubu No Feet, který se specializuje na step, nebo u Taneční školy Starlet vyhlášené svými kurzy klasického tance.

Tenis v zádech s bojovými uměními

Dalším klasickým sportem k vyzkoušení byl na festivalu tenis v podání Tenisové školy Gary sport Brno.

Východní bojová umění reprezentoval Karate Klub Brno, kde si návštěvníci mohli zkusit vlastními silami přelomit dřevěnou desku. Nechyběl ani japonský šerm v podání klubu Seishinkan Kendo Dojo.


Znáte lacrosse, korfbal nebo dračí lodě?

Z netradičních a méně známých sportů se Brno v pohybu mohlo pochlubit účastí lacrossové týmu Brno Ravens a Korfbal klubu Brno.

Celkem tři posádky dračích lodí se účastnily Brna v pohybu - Azuma Dragons, Dragon Boat Club a SAF Dragons. Nechyběl ani Torrsen Sports - firma pořádající závody dračích lodí, běžecké a cyklistické závody a teambuildingové akce pro firmy na klíč.


Program doplnil i ne ryze sportovní aktivity

Pod vedením animátora se děti seznámily s nedávno otevřeným Bruno Family Parkem a na trampolíně ochutnaly radost ze skákání, kterou si mohou užít ve velkém v Jump Parku.

Koho zajímalo, kolik nadbytečného tuku nese, zamířil za osobním trenérem a majitelem centra Spinning&Fitness, Bobem Drastichem, kde čekalo vážení a měření na přístroji InBody včetně krátké interpretace výsledků. A koho zajímalo jak si vybrat správnou sportovní obuv, nechal si poradit a případně změřit došlap u milých dívek ze Sanasport.

A potom všem sportování došlo samozřejmě i na protahování pod vedením specialistů ze studia ViaRa, které se věnuje výuce jógy.

Namalujte si svou vlastní životní mapu

Kdo si chtěl odpočinout od všeho toho skákání, běhání a jiného testování výdrže svalstva, měl možnost uchýlit se do oázy klidu, kterou vytvořila Vlasta Křenovská. Ta představila na Brně v pohybu Životní mapy - způsob, jak pomocí kreslení zjistit, jak se poprat se svými vnitřními bubáky a jak se vyhnout tomu, aby si naše děti přinesly do dospělosti ty svoje.

Fotokoutek s na míru připravenými hláškami zajistil Netbox a o pitný režim a pravidelnou stravu se starala Kometa Pub.

Fair play

Na letošním festivalu se také poprvé představila iniciativa Český Anděl. Symbol Českého Anděla na festivalu reprezentoval myšlenky chování fair play a inspiroval děti, které se rozhodnou pro sportovní cestu, aby vždy bojovali čestně a podle pravidel, a aby se jim férové sportovní chování stalo vlastní i v každodenních životních situacích. 

Odměna čekala na každého, kdo si sporty vyzkoušel

Děti dostaly při vstupu hrací kartu, na kterou bylo potřeba získat 9 razítek. Za vyplněnou kartu získaly jednu z drobných odměn. Z řádně vyplněných karet se losovali ceny, které dodali Bruno Family Park, Kart Aréna Brno, Rojoice Shop Brno, Jump park Brno a Torrsen Sports.

Brno v pohybu 2016, z leva: jednatel společnosti Torrsen Sports Ing. Michal Konvalina, manažer festivalu Ladislav Pavlíček a starosta SOKOLA Brno I Ing. Martin Vlk
Brno v pohybu 2016, z leva: jednatel společnosti Torrsen Sports Ing. Michal Konvalina, manažer festivalu Ladislav Pavlíček a starosta SOKOLA Brno I Ing. Martin Vlk

Program vyvrcholil exhibicemi a vystoupeními, po kterých došlo na losování hlavní ceny - dětského horského kola.

Fotogalerie:

Český Anděl aneb Jedeme to po česku 
Provozovatel webu: Lenka a Roman Vágnerovi
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!