PROBUZENÍ

20.07.2016

Podstatou celého nového sdělení je opět to, že máme dát prostor tomu skutečnému z nás. Jakoby jinou formulací nás opět vede k tomu, že skutečné můžeme žít jen tehdy, umíme-li žít sami sebe, své pocity. Jakoliv jinak to budeme zkoušet, vždy budeme žít život někoho jiného.

Říkám si, že samotný důraz na žití skutečnosti je pro nás signálem, že jde o velmi, velmi zásadní věc našich životů. To zaměření se na sebe, sundání si pásky z očí... Probuzení se.

Také se však musíme chtít probudit... Tady si vzpomínám na volbu v Matrixu, zda si Neo vezme jednu či druhou pilulku. On se rozhodnul probudit. U nás to probuzení není o ničem jiném než o poznání sama sebe, přijmutí se, důvěře v sebe a víře, že jdeme správnou cestou - jedno bez druhého vlastně nelze.

Také je to o odvaze otevřít se tomu pocitu, kvůli kterému jsme se rozhodli a udělat ve skutečnosti odpovídající činy. Propojíme tím to uvnitř s tím venku. Napojíme se na svůj zdroj síly, a to tím, že budeme ctít sami sebe.

Zdá se to celé být tak jednoduché a nepochybně to tak také je. Jediné co nás vlastně brzdí to udělat, jsou naše pochybnosti, strachy, vina... Hledáme stále dokola klíč, jak vyjít z těchto společensky naučených streotypů, které přesně vyhovují určitým mocenským skupinám. Toto intenzivně sílící uvědomění je pro mě velmi důležité. Vnímám, jak se toto uvědomění stále víc šíří mezi lidmi, ve společnosti. A skutečně se přeji, abychom se každý sám za sebe již zvládl probudit...

Za redakci Českého Anděla
Lenka Vágnerová


Český Anděl aneb Jedeme to po česku 
Provozovatel webu: Lenka a Roman Vágnerovi
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!