ZÁMĚR

12.02.2017

Mnohokrát byl již zmíněn záměr. Slovo velmi jednoduché. Vyjadřuje to, že víme kam míříme. Známe tedy směr své cesty a tak po ní pevněji kráčíme. Ztratit se můžeme, ale je to rozhodně méně pravděpodobné než v situaci, kdy vlastně neznáme směr.


Když však víme, kam jdeme, čeho chceme dosáhnout, potom i životní těžkosti snáze zpracujeme, protože stále máme motivaci. Mít záměr je tedy takovým pilířem našeho života. V náročných situacích se o něj můžeme opřít. A že takových situací není málo, to zřejmě pociťuje v tuto dobu každý z nás.


Zároveň však tyto náročné situace přichází proto, abychom si uvědomili, co stále ještě vlečeme za sebou (na sobě) a přitom je již čas to pustit. Vyvstávají nám přímo před očima věci, které jsme dosud nemohli či nechtěli vidět. Když se však na své těžkosti podíváme přímo, třeba již konečně pochopíme, že je čas je již pustit. Že je ve svém životě již nepotřebujeme. A díky našemu záměru potom dokážeme uchopit priority našeho života a dát je na misky vah se situacemi, které skutečně žijeme. A teď je třeba se bedlivě podívat, co převažuje...


Nutná je také vlastní volba, že chceme. Chceme vše vidět?


Pokud je naší volbou ANO, potom si uvědomme ještě jednu krásnou věc... Načasování. Blíží se období půstu, kdy vše nepotřebné můžeme pustit (zpracovat a pustit). Máme na to celých 40 dnů, 1.březnem počínaje.


Přeji všem krásný zbytek února..

Za redakci Českého Anděla
Lenka Vágnerová


Český Anděl aneb Jedeme to po česku 
Provozovatel webu: Lenka a Roman Vágnerovi
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!